CARIERE

Pentru trimiterea CV-urilor, va rugam sa folositi adresa de email: cariere@dec-it.ro

Cariere

Account Manager(Bucuresti)

JOB: ACCOUNT MANAGER in Bucuresti
Perioada de valabilitate: 01.12.2010 - 01.03.2011
DEPARTAMENT: Sales IT
LOCALITATE: Bucuresti
TIP JOB: Full time
LIMBI STRAINE: Engleza
PERMIS CONDUCERE: B

Candidatul:

Trebuie sa stapaneasca tehnici excelente de vanzari directe, sa detina abilitati excelente de comunicare si negociere.
Trebuie sa dea dovada de spirit de initiativa, optimism, rezistenta la stres, dinamism si spirit de echipa. Sa fie persoane ambitioase, responsabile si orientate spre rezultat.

  • 3 ani de experienta de vanzari cu responsabilitati progresive reprezinta un avantaj;
  • cunoasterea pietei de solutii IT reprezinta un avantaj;
  • cunostinte tehnice in IT;
  • cunostinte avansate de lucru cu PC-ul (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
  • fluenta scrisa si vorbita in limbile engleza sau germana;
  • carnet de conducere categoria B;
  • disponibilitate pentru deplasari in tara

Responsabilitati / beneficii:

  • vanzarea (cu consultanta) de solutii IT si sisteme de securitate;
  • cercetarea permanenta a pietei pentru identificarea de noi oportunitati;
  • mentinerea unei relatii stranse cu clientii;